Založit webové stránky nebo eShop
aktualizováno: 25.08.2017 22:28:11 

             Sbor dobrovolných hasičů obce Lipov

2011

26.12. 2011  11:49

Požár

Podtyp: VÝŠKOVÉ BUDOVY

Popis: JPO vyjely na podezřelý kouř z kostela. Jednalo se o zahoření cívky v pohonu zvonů. 12:07 lokalizace i

likvidace požáru.

Spolupráce s PČR.

Obec: Blatnička

Část obce: Blatnička

 

17.11. 2011  21:08

Požár

Podtyp: DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY

Popis: Jednotky vyjely k nahlášenému požáru kamionu ve kterém je uvězněn řidič. Průzkumem zjištěno, že se jednalo o požár

kabiny cisterny,řidič byl vyproštěn před příjezdem JPO. 

Z cisterny unikla nafta do blízké řeky Veličky.

Obec: Louka

Část obce: Louka

Z hořícího kamionu vytékala nafta

Pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů v noci vyjížděly k požáru havarovaného kamionu u obce Louka na Hodonínsku. 

Hlášení o hořícím kamionu se zaklíněným řidičem v kabině hasiči na tísňové lince přijali ve 21.07 hodin. Krajské operační a informační středisko k zásahu vyslalo profesionální jednotky ze stanic ve Veselí nad Moravou a v Hodoníně, a dobrovolné jednotky z Louky, Lipova a Velké nad Veličkou.

Soupravu tahače s cisternovým návěsem hasiči našli zhruba 100 metrů od obce Louka. Při jejich příjezdu byla v plamenech kabina tahače DAF, který byl převrácený na levý bok mimo vozovku cca 15 metrů od řeky Veličky. Zraněný řidič byl mimo vozidlo v péči zdravotníků.

Proti plamenům hasiči nasadili čtyři vodní proudy. Oheň se podařilo dostat pod kontrolu ve 21.26 hodin a po ochlazení kabiny zlikvidovat ve 21.33 hodin. Protože z palivových nádrží tahače v blízkosti řeky vytékala nafta, hasiči zbytek paliva v nádržích odčerpávali a monitorovali stav hladiny Veličky. O události také informovali pracovníky Povodí Moravy, České inspekce životního prostředí a odboru životního prostředí Městského úřadu ve Veselí nad Moravou. Protože v okolí havárie jsou vrty zdrojů pitné vody pro obce Louka a Lipov, hasiči o úniku nafty do půdy informovali také starosty a doporučili, aby zajistili kontrolu stavu vrtů.

Z nádrží, v nichž podle odhadu bylo před havárií zhruba 1000 litrů nafty, se podařilo do připravených sudů přečerpat 850 – 900 litrů. Zbývajících 100 – 150 litrů litrů zřejmě vyteklo  do půdy u silnice. Z cisterny, která z Rakouska do Otrokovic převážela cca 20 tisíc litrů použitého fritovacího oleje k recyklaci, nebyl zjištěn únik. Monitoring řeky Veličky neprokázal znečistění vodního toku.

Požár kabinu tahače DAF zničil, škodu vyšetřovatel HZS JmK podle předběžného odhadu vyčíslil na 1,5 milionu korun. Na čtyři miliony korun vyčíslil hodnotu cisternového návěsu, který se hasičům rychlým zásahem podařilo před ohněm uchránit. Příčina vzniku požáru je zatím v šetření, jednou z verzí je technická závada na tahači, která mohla vést k tomu, ž

e se vozidlo stalo neovladatelné a po sjetí ze silnice se převrátilo.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje 23.9. 2011    6:05

Požár

Podtyp: NÍZKÉ BUDOVY

Popis: JPO vyjely k požáru rodinného domku. Při příjezdu v plamenech celá střecha domu, nasazeny 3 "C" proudy,

hrozí rozšíření na vedlejší budovu.

Obec: Velká nad Veličkou

Část obce: Velká nad Veličkou

 

Požár zničil střechu rodinného domu

Větší část střechy a podkroví rodinného domu dnes ráno zničil požár ve Velké nad Veličkou na Hodonínsku.

Požár hasičům ohlásili lidé z obce v 6.03 hodin. Na místo vyjely čtyři jednotky hasičů – profesionální z Veselí nad Moravou a dobrovolné jednotky z Velké nad Veličkou, Hrubé Vrbky a Lipova.

Při jejich příjezdu byla střecha domu o ploše zhruba 20 krát 5 metrů téměř celá v plamenech. Hasiči proti nim nasadili tři vodní proudy, kterými také bránili rozšíření požáru do okolí. Oheň se podařilo dostat pod kontrolu v 6.35 hodin. Po vyklizení uskladněné slámy a dalších věcí z půdy a dohašení skrytých ohnisek hoření hasiči ukončili likvidaci požáru v 7.41 hodin. Ke střežení požářiště na místě zůstali dobrovolní hasiči z Velké a Hrubé Vrbky.

Střechu a podkroví na ploše zhruba 20 krát 5 metrů požár zničil. Rozšíření požáru na další část střechy o rozměrech zhruba 10 krát 5 metrů zabránila štítová zeď. Na obytnou část staršího přízemního domu z roku 1930 ani do okolí se požár nerozšířil. Požár zřejmě zavinila nedbalost uživatelky domu při manipulaci s otevřeným ohněm. Způsobenou škodu vyšetřovatel HZS JmK podle předběžného odhadu vyčíslil na 300 tisíc korun.

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

 

  7.9. 2011   5:16

Požár

Podtyp: NÍZKÉ BUDOVY

Popis: JPO vyjely k nahlášenému blíže neurčenému požáru. Průzkumem zjištěno, že jde o požár přístřešku na zahradě za RD,

nasazeny 2xC. Kvůli hrozbě rozšíření na sousední pozemek nasazen další C proud.

Probíhá ochlazování a vynášení dřevěných desek z půdního prostoru RD.

Obec: Lipov

Část obce: Lipov

 

  5.9. 2011   8:25

Technická pomoc, likvidace obtížného hmyzu,  Louka

Jednotka vyslána na žádost starostky obce Louka na likvidaci vosího hnízda na školní zahradě místní ZŠ.

 

  2.9. 2011   14:27

Požár, polní porost, tráva,  Žeraviny směr Hroznová Lhota

Jedná se o požár stohu.

21.8. 2011  20:00

Požár, polní porost tráva  Malá Vrbka

Jedná se o požár balíků sena za bývalou hasičárnů.

 

14.6. 2011  20:48

Požár, dopravní prostředky,  Louka - směr Blatnice

Jedná se o požár osobního automobilu po dopravní nehodě.

Havarované auto shořelo, mladý řidič zemřel

Článek převzat od HZS Jmk

Jednadvacetiletý řidič v úterý večer nepřežil nehodu na silnici mezi obcemi Louka a Blatnice pod sv. Antonínkem na Hodonínsku.

Mladý řidič havaroval s vozidlem Ford Escort. Auto při výjezdu ze zatáčky skončilo mimo vozovku a po zhruba 100 metrech se zastavilo nárazem do meze v příkopu. Řidič z auta vypadl do pole asi 20 metrů od místa nárazu. Auto se vzňalo. 16leté zraněné spolujezdkyni se podařilo z auta uniknout krátce předtím, než se plameny rozšířily na celé vozidlo.

Nehodu s požárem auta na tísňovou linku hasičů oznámil okolo projíždějící motorista ve 20.36 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice ve Veselí nad Moravou a dobrovolní hasiči z Lipova, k nehodě vyrazili také zdravotníci a policisté. Při příjezdu záchranářů řidič auta nejevil známky života. Zdravotníci s pomocí hasičů muže

50 minut oživovali, lékař ale konstatoval jeho úmrtí. Zraněnou dívku zdravotníci po ošetření na místě převezli do nemocnice.

Auto, které bylo celé v plamenech, hasiči dvěma vodními proudy se smáčedlem uhasili ve 20.53 hodin. V okolí nehody pak hasiči uklidili střepy a úlomky z vozidla. Ojeté auto vyrobené v roce 1998 požár zničil, věcnou škodu vyšetřovatel HZS JmK podle předběžného odhadu vyčíslil na 20 tisíc korun.

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

 

 

  6.6. 2011  10:13

Požár nízké budovy,  Velká nad Veličkou

Jedná se o taktické cvičení JPO.

 

19.5.  2011  18:27

Technická pomoc, likvidace obtížného hmyzu,  Lipov

Jedná se o likvidaci včelího roje u farního úřadu v obci Lipov

 

12.3.  2011    23:54

Požár polní, tráva,  Lipov

Jedná se o požár trávy mezi Lipovem a Hrubou Vrbkou.

 

12.3.  2011    00:35

Požár polní, tráva,  Lipov

Jedná se o požár trávy mezi Lipovem a Hrubou Vrbkou.

 

29.1.  2011    11:42

Požár nízké budovyHroznová Lhota

Jedná se o zneužití jednotek - planý poplach            


TOPlist